WATCHDOG – monitorowanie prawa
7 maja, 2022
Webinar: Kreowanie sytuacji edukacyjnej – implikacje dla podmiotów rozwijających kompetencje edukatorów.
8 maja, 2022

Nowe kwalifikacje rynkowe – ogłoszenia o konsultacjach wniosków.

Informacja dla podmiotów sektora usług rozwojowych (kwiecień/maj 2022)

Tak jak już wielokrotnie czyniliśmy to dotąd w cyklicznych komunikatach, niezmiennie podkreślamy iż w interesie każdej firmy sektora usług rozwojowych leży bieżące zaglądanie do ogłoszeń na portalu ZSK, w zakładkę https://kwalifikacje.gov.pl/ogloszenia/konsultacje-wnioskow Można tam znaleźć informacje o konsultacjach dotyczących wniosków o włączenie do ZSK nowych kwalifikacji – zapoznać się z treścią wniosku/ opisem kwalifikacji i wziąć udział w konsultacjach korzystając z formularza przekazania opinii.

Co nowego wydarzyło się w tym zakresie w ostatnich trzech tygodniach – pomiędzy 12 kwietnia a 1 maja 2022 r.?
I. Ogłoszono konsultacje środowiskowe wniosków o włączenie do ZSK dwóch nowych kwalifikacji rynkowych:
1) „Rozliczanie i dokumentowanie czasu pracy kierowcy”,
2) „Prowadzenie zajęć metodami leśnej pedagogiki”.
Nazwa tej drugiej z proponowanych kwalifikacji zdaje się wskazywać na jej silnie edukacyjny charakter.

II. W tym okresie nie ukazało się żadne obwieszczenie o włączeniu do ZSK nowej kwalifikacji rynkowej.

III. Tak jak zapowiadaliśmy Rada ds. Kompetencji SUR zaopiniowała wniosek o włączenie do ZSK kwalifikacji rynkowej „Edukowanie cyfrowe w organizacji”. Rada uznała, że to propozycja kwalifikacji związanej z aktywnościami typowymi dla sektora usług rozwojowych. Z tego względu podejście do efektów uczenia się jakie powinny być osiągnięte przez edukatorów ma znaczenie szczególne. Opinia Rady z tego punktu widzenia jest krytyczna. Z jej konkluzją można zapoznać się pod LINKIEM.

Grupa Robocza „Legislacja i ZSK” Rady ds. Kompetencji SUR Warszawa, 01 maja 2022 r.

logotypy-na-strone-2
Newsletter
Skip to content