Raport „Effective Trainers. Traditional and Virtual Classroom Success”, ATD Reaserch, September 2020
14 lutego, 2022
Lista 15 najlepszych szkoleń dla liderów biznesu według LinkedIn
24 lutego, 2022
 


Artykuł: „eLearning Benefits and Tips from Industry Experts”, Designing Digitally


Narzędzia zdalne i e-learning w okresie pandemii umożliwiły sprawne funkcjonowanie wielu firm. Koordynowanie pracy, komunikacja pomiędzy pracownikami i działami, etapy wdrożenia pracownika lub nowych produktów oparto o narzędzia cyfrowe. Wiele z nich zostanie z nami na zawsze, warto więc posłuchać ekspertów na jakie elementy w wykorzystaniu platform e-learningowych trzeba zwrócić uwagę, żeby były skuteczne i chętnie używane przez pracowników. W artykule eLearning Benefits and Tips from Industry Experts odnajdziemy wskazówki w jaki sposób nauka online może pomóc w rozwoju pracownika i firmy.

Większość świata dostosowuje się wciąż do zmian takich jak koordynowanie pracowników podczas pracy zdalnej oraz zapewnienie dostępu online w czasie spotkań. Technologia i kompetencje cyfrowe stają się kluczowymi elementami. W dobie pandemii nauka online jest cenniejsza niż kiedykolwiek. Artykuł przedstawia kilka sposobów, w jakie nauka online może pomóc w rozwoju firmy i pracowników:

W każdej chwili i w każdym miejscu
Dzięki nauce online można dostarczyć niezbędne informacje dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Szczególnie w trakcie pracy zdalnej pracownicy mają dostęp do zasobów firmy. Dzięki systemom online można nawet wdrażać pracownika w pracę w każdym miejscu.
Znane i zabawne
Dzięki nauce online można zaspokoić pełne spektrum stylów uczenia się, a także korzystać z wielu narzędzi, według preferencji pracownika. Pracownicy mogą odbyć szkolenie online za pomocą komputera, telefonu, tabletu a nawet gogli VR. Dzięki możliwości wykorzystania w edukacji gier oraz elementów grywalizacji, takich jak tabele wyników, awatary oraz tworzenia wciągającej nauki poprzez poważne gry i symulacje, szkolenie może być przyjemniejsze dla uczących się niż kiedykolwiek. Tego typu metody zwiększają motywacje i chęć wykorzystania platform poprzez przyjacielską rywalizację w osiąganiu dobrych wyników.
Unikanie przeciążenia poznawczego
Nauka online pozwala na dostarczanie informacji w małych dawkach, które łatwiej przyswoić niż duża ilości nowych informacji na raz. Dzięki mikro-nauce można skupić się na określonych elementach od razu, pozwalając uczestnikowi stać się ekspertem w tym temacie przed przejściem do następnej dawki wiedzy.
Szkolenie właściwymi metodami
Nie warto poświęcać środków na dostosowanie szkolenia do kompatybilności z telefonem, ponieważ pracownicy zazwyczaj odbywają szkolenia na sprzęcie komputerowym udostępnionym przez firmę.
Tworzenie wspomnień
Warto sprawić, by szkolenie było niezapomnianym doświadczeniem edukacyjnym, które będzie miało rzeczywistą wartość dla ucznia. Dopiero tworząc interaktywną grę zamiast podstawowego modułu e-learningowego sprawisz, że pracownik zaangażuje się w szkolenie. Wysokiej jakości szkolenie pokazuje pracownikom, że szanujesz ich czas zapewniając im szkolenie warte odbycia.
Uzyskanie poparcia
Jeśli szkolenie dotyczy wykonywania procesu lub procedury, warto upewnić się, iż wszyscy w danej organizacji zgadzają się co do etapów tego procesu. W innym wypadku rozwój kursu może zostać wstrzymany.
Autor artykułu zaznacza, iż stworzenie odpowiedniego kursu online wymaga odpowiedniego zaplanowania i specjalistycznej wiedzy. Szkolenie musi być dobrze przemyślane i obejmować niezbędnych członków zespołu, aby zapewnić odbiorcom odpowiednią wiedzę i osiągnięcie zamierzonych celów.
Więcej pod linkiem.
 
POWER (1)
Projekt Rada ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych UDA-POWR.02.12.00.00-00-SR17/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.
Newsletter
Skip to content