Slajder nawigacja
Wstecz
Artykuł: „eLearning Benefits and Tips from Industry Experts”, Designing Digitally
17 lutego, 2022
Dalej
Artykuł: „Employee Training KPIs You Should Track for Learning Evaluation”, Designing Digitally
24 lutego, 2022
 


Lista 15 najlepszych szkoleń dla liderów biznesu według LinkedIn


Johnny Wood pisarz z ogromną wiedzą i doświadczeniem jest autorem artykułu Najpopularniejsze kursy dla liderów biznesu według portalu LinkedIn. W ostatnim czasie opublikował listę 15 najlepszych szkoleń z zakresu coachingu. Tekst pokazuje jak istotne jest zwłaszcza w dzisiejszych czasach poszerzanie swoich umiejętności między innymi szkoleniowych.

Lista 15 najlepszych szkoleń dla liderów biznesu według LinkedIn
1. Obecność kadry kierowniczej w rozmowach wideokonferencyjnych
2. Jak sprawić by myślenie strategiczne stało się nawykiem
3. Guy Kowalski o przekształcaniu mądrości życiowej w biznes
4. Umiejętności coachingowe dla liderów i menagerów
5. Umiejętności do inkluzyjnej konwersacji
6. Kierownictwo wykonawcze
7. Budowanie odporności jako lider
8. Coaching i rozwój pracowników
9. Komunikowanie języka przywództwa
10. Przejście od menagera dla lidera
11. Nastawienie przywódcze
12. Jak przekazywać informacje zwrotne starszym kolegom
13. Przekazywanie i otrzymywanie informacji zwrotnych
14. Jak pracować mądrzej a nie ciężej: Oszczędzaj czas i pieniądze oraz zwiększaj produktywność
15. Rozpoczynanie niezapomnianej rozmowy

• Ważne jest aby zarówno firmy jak i pracownicy inwestowali w zmianę lub poszerzanie kwalifikacji. Ma to ogromne znaczenie dla zapobiegania niedopasowaniu miejsc pracy do wymaganych umiejętności. Duży wpływ na środowisko szkoleniowców miał wybuch pandemii. Praca zdalna była nowością dla wielu firm oraz pracowników. Stała się również niewiadomą dla coachów. Dane potwierdzają, że liderzy biznesu zaczęli odświeżać swoje umiejętności miękkie, a najlepsze kursy LinkedIn wybrał biorąc pod uwagę trzy obszary.

• Trenerzy czy szkoleniowcy muszą rozwijać również swoje umiejętności ponieważ w ten sposób mogą wspierać firmy i ich zespół. Pomagają oni pracownikowi w nauce nowych umiejętności, budowaniu pewności siebie czy niekiedy większej cierpliwości. Istotne także jest budowanie talentów w organizacji, stało się to bowiem ważną kompetencją przywódczą.

• Dla wielu osób, które poszukują pracy istotnym aspektem jest integracja. Niestety nie każdy potrafi odnaleźć się w nowym środowisku, dlatego tak popularne stały się kursy dla coachów, takie jak umiejętności do włączających rozmów czy komunikowanie języka przywództwa. Często ludzie nie posiadają wystarczającej wiedzy o tym jak rozmawiać na trudne tematy takie jak rasa, religia czy polityka, dlatego ważne jest, aby posiąść tą umiejętność.

• Najbardziej popularnym kursem w rankingu LinkedIn jest Obecność kadry kierowniczej w rozmowach wideokonferencyjnych. Pandemia spowodowała, że w ostatnich 2 latach spotkania i posiedzenia odbywały się w formie zdalnej. Niestety brak interakcji z ludźmi a jedynie obecność kamery spowodowała, że niektórzy liderzy grup poczuli się bardzo niepewnie. Kursy te pomagają im rozwinąć swoją ekspresyjność przed kamerą, tak by mieli w sobie więcej pewności i umieli dostosować się do nowych okoliczności.

• Świat coraz bardziej zmierza ku nowościom technologicznym jednak pandemia w jeszcze większym stopniu przyspieszyła to zjawisko. Niestety większość pracowników nie jest w tak zaawansowanym stopniu wykwalifikowana technicznie. Z raportu Future of Jobs 2020 Światowego Forum Ekonomicznego wynika, że do roku 2025 połowa wszystkich pracowników na świecie będzie musiała zostać przekwalifikowana. Zmiana kwalifikacji pomogłaby bowiem na dopasowanie umiejętności do zapotrzebowania rynku pracy.

Więcej pod linkiem.
 
Projekt Rada ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych UDA-POWR.02.12.00.00-00-SR17/18 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020.
Anuluj
Newsletter
Skip to content