Slajder nawigacja
Wstecz
Assessments Through the Learning Process. Question mark
3 września, 2022
Dalej
Teacher 4.0. Katarzyna Rak
29 września, 2022

" Leading and Coaching a Traumatized Team. Heather Marasse Prowadzenie i trenowanie zespołu po traumie "

Leading and Coaching a Traumatized Team. Heather Marasse

Prowadzenie i trenowanie zespołu po traumie

Autor artykułu popularyzuje model IFS (Internal Family Systems) jako jedną z przydatnych metod terapeutycznych uzupełniających zwykły zestaw narzędzi trenera. Model IFS pomaga ludziom odzyskać ich autentyczne centrum, czyli Ja, które jest zakorzenione w związku, współczuciu, kreatywności, jasności, ciekawości, spokoju, pewności siebie i odwadze. Jest to odpowiedź na wzrost potrzeb wsparcia w wyniku COVID-19 w wyniku czego wielu trenerów kadry kierowniczej zgłasza wzrost oczekiwań udzielania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego liderom, którzy sami mogą zmagać się z problemami stresu i depresji. W rezultacie wielu trenerów integruje umiejętności i praktyki terapeutyczne ze swoimi usługami.

Zdaniem autora połączenie coachingu biznesowego z psychoterapią jest nowością i może budzić pewne zdziwienie, ale jest odpowiednie w tych czasach. Od dawna jest wdrażany w świecie sportu zawodowego, gdzie zarówno trenerzy, jak i terapeuci współpracują ze sobą, aby uzyskać jak najlepsze wyniki swoich sportowców. Ponieważ IFS dobrze współgra z już używanymi narzędziami i strukturami, trenerzy mogą w pełni zintegrować podejścia terapeutyczne ze swoimi usługami.

Autor podkreśla jednak, że trenerzy nie powinni i nie zastąpią licencjonowanego terapeuty w leczeniu ludzi z problemami ze zdrowiem psychicznym. Jednak przy odpowiednim szkoleniu trenerzy biznesu mogą wdrażać podejścia terapeutyczne we wspieraniu swoich klientów. Wykwalifikowany coach wie, kiedy potrzebna jest psychoterapia i w takim przypadku skieruje klientów do specjalisty. Uzyskanie certyfikatu IFS nie jest łatwe zajmując setki godzin praktycznego szkolenia i dokładnego zrozumienia jego teorii i technik. Może minąć kilka lat, zanim trener będzie w stanie włączyć to podejścia do swojego coachingu. Autor twierdzi, że ze względu na potrzeby liderów warto zainwestować w takie poszerzenie swoich kwalifikacji.


Anuluj
Newsletter
Skip to content