Empowering migrant women through building entrepreneurship skills
25 czerwca, 2022
How To Incorporate Virtual Reality Technology Into Your Training Programs?
25 czerwca, 2022

How to 10x the Effectiveness of Your L&D Programs Using Videos? Animaker

Jak 10-krotnie zwiększyć efektywność swoich programów L&D za pomocą filmów wideo? Animator
W erze cyfrowej YouTube stał się najlepszym repozytorium treści wideo. Dzięki trendowi zapoczątkowanemu przez oparte na uczeniu się kanały YouTube, takie jak Khan Academy na początku XXI wieku, YouTube stał się również centrum nauki dla milionów ludzi na całym świecie.

Oparty na wideo styl uczenia się w YouTube zainspirował kilka platform edukacji wideo, takich jak Udemy, Udacity i Coursera. Platformy te z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne.
Uczenie się w stylu YouTube zastępuje czasem również warsztaty w klasie lub szkolenia prowadzone przez instruktorów w miejscu pracy. Twoi pracownicy oczekują teraz nauki wideo na łatwo dostępnej platformie wideo dla przedsiębiorstw, która jest tak prosta w obsłudze jak YouTube. Dzięki skupieniu się na użytkowniku i bardzo angażującemu doświadczeniu edukacyjnemu, platformy wideo podobne do YouTube zmieniły oblicze nauki, zapewniając pracownikom narzędzie edukacyjne, którego lubią używać do codziennej nauki i rozrywki w czasie wolnym.
Wszystkie platformy wideo dla przedsiębiorstw starają się stworzyć wrażenie „jak najbardziej podobne do YouTube”, aby wykorzystać znajomość publiczności i zwiększyć zaangażowanie i czas spędzany na platformie. Oznacza to, że organizacje inwestujące w naukę wideo nie muszą już poświęcać dużo czasu i zasobów na tworzenie filmów. Zamiast tego mogą umożliwić generowanie nieformalnych treści od pracowników lub ekspertów z całej firmy, co jest szybsze, bardziej oparte na współpracy i opłacalne.
Do 2022 r. 82% globalnego ruchu internetowego będzie pochodzić ze strumieniowego przesyłania i pobierania wideo.
Rosnące prędkości Internetu i potężne urządzenia do przesyłania strumieniowego sprawiły, że filmy wideo stały się królem treści internetowych. Ten trend przeniknął również do świata szkoleń korporacyjnych. Według Forrester Research, pracownicy są o 75% bardziej skłonni oglądać wideo niż czytać dokumenty, e-maile lub artykuły.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego? Dlaczego uwielbiamy oglądać filmy i uczyć się z nich? Oto niektóre z głównych powodów, dla których wideo jest najlepszym formatem treści do nauki i rozwoju (L&D):
1. Filmy są audiowizualne
W przeciwieństwie do dokumentów, wiadomości e-mail i artykułów internetowych, filmy zapewniają ogólne wrażenia zmysłowe za pośrednictwem treści dźwiękowych i wizualnych. To sprawia, że filmy są o wiele bardziej angażujące niż jakakolwiek inna forma treści dostępna obecnie w Internecie.
Skuteczne filmy L&D mogą służyć określonemu celowi w programach szkoleniowych. Naszym pierwszym zadaniem jest określenie tego celu.

2. Wyjaśniają skomplikowany proces
Filmy mogą służyć jako narzędzie do skutecznego wyjaśniania odbiorcom skomplikowanych pojęć. Audiowizualny format filmów stanowi idealną platformę do angażowania odbiorców i łatwego wyjaśniania pojęć. Filmy instruktażowe mogą być używane jako łatwy sposób na upewnienie się, że widzowie zrozumieją treść szkolenia.

3. Zwiększenie retencji
90% informacji przetwarzanych przez ludzki mózg ma charakter wizualny. Filmy wideo mogą stanowić ostateczny wizualny wskaźnik, który pomaga widzom zachować informacje, których się dowiadują. Statystyki pokazują, że filmy mogą zwiększyć retencję wiedzy nawet o 80%. Filmy wideo mogą pełnić rolę ostatecznych wskazówek wizualnych, które pomagają pracownikom zachować i przypomnieć sobie informacje, których się nauczyli, nawet po długim czasie.

4. Jednolite doświadczenie
Jednym z głównych wyzwań w tradycyjnych metodach szkoleniowych jest zapewnienie jednolitego doświadczenia uczenia się. Filmy zapewniają jednolite doświadczenie edukacyjne dla wszystkich użytkowników. Filmy zapewniają również ogromną elastyczność, ponieważ uczeń może oglądać wideo w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Filmy L&D można tworzyć w kilku stylach. Każdy styl ma swoje zalety. Możemy określić styl filmu na podstawie charakteru treści. Oto niektóre z najpopularniejszych stylów wideo L&D:
a) Ożywiony
Filmy animowane stanowią najlepszą platformę do tworzenia prostych i eleganckich treści, które jednocześnie angażują i edukują odbiorców. Specjaliści L&D wykorzystują filmy animowane, zwłaszcza explainer videos, do wyjaśniania nowych pojęć i zasad w organizacjach.
b) Relacja na żywo
Filmy na żywo są przydatne do tworzenia bardziej osobistego kontaktu. Główną zaletą wideo na żywo jest to, że zapewnia odrobinę rzeczywistości. Dlatego filmy na żywo są bardzo przydatne do tworzenia sesji instruktorskich, filmów z referencjami itp.

Scenariusz jest sercem każdego udanego filmu. Skuteczny skrypt składa się z trzech głównych elementów.
 Hak
Jest to pierwsze 8 sekund Twojego filmu dla 1-minutowego filmu. Hak decyduje o tym, czy ludzie, którzy zobaczą film, zostaną, czy nie. Te 8 sekund wzbudzi zainteresowanie i sprawi, że ludzie zostaną.
 Wiadomość
To decyduje o ogólnej jakości filmu. Więc jeśli nie przekażesz znaczących wiadomości, haki nie będą skuteczne.
 Wezwanie do działania
CTA to działanie, które widz powinien wykonać po obejrzeniu filmu. Siła CTA będzie decydować o sukcesie samej treści w spełnianiu zamierzonego celu.
 Pomiar i raport

Filmy zapewniają pełną kontrolę w celu monitorowania wydajności pracowników. Pomiar niektórych kluczowych wskaźników skuteczności może pomóc w zrozumieniu wrażenia odbiorców. Pomaga to ulepszyć kursy. Niektóre z kluczowych wskaźników wydajności, które można zmierzyć:
● Widoki
● Wskaźniki ukończenia
● Zaangażowanie

Istnieją 3 główne przeszkody, z którymi borykają się firmy, włączając filmy wideo do swoich działań L&D:
● Koszt produkcji wideo
Profesjonalna produkcja wideo kosztuje fortunę. Badanie przeprowadzone w 2009 r. przez Association for Talent Development wykazało, że średni koszt opracowania zaledwie jednej godziny pełnej treści e-learningowej wynosi 10 054 USD, po uwzględnieniu wynagrodzeń trenerów i kosztów materiałów. Nowsze badanie przeprowadzone przez University College London wykazało, że liczba ta wynosi 20 000 USD.
Czasami utrudnia to firmom inwestowanie w filmy, nawet gdy rośnie zapotrzebowanie na więcej treści wideo do szkolenia L&D.

● Zaangażowany czas
Tradycyjnie filmy wymagały dużo czasu na produkcję. Wyprodukowanie wysokiej jakości wideo zajęłoby od 18 do 155 godzin. Firmy nie mogą sobie pozwolić na tak ogromną lukę czasową na tworzenie treści wideo L&D. To jeden z powodów, dla których firmy powstrzymują się od tworzenia treści wideo.

● Brak wiedzy technicznej
Produkcja wideo wysokiej jakości, która wymagała technicznych narzędzi do edycji wideo. Firmy nie miały innego wyboru, jak tylko zatrudnić przeszkolonych montażystów wideo lub zlecić tworzenie wideo agencji zajmującej się tworzeniem wideo. Był to kolejny główny powód, dla którego firmy powstrzymywały się od wykorzystywania filmów.

Dzięki postępowi technologii wszystkie te przeszkody stały się przestarzałe. Obecnie istnieją łatwe w obsłudze programy, oprogramowania, npEnterprise Creative Suite, które służą do tworzenia profesjonalnej jakości wizualizacji za ułamek ceny. Oprogramowanie opiera się również na modelu DIY, który umożliwia pracownikom tworzenie własnych kreacji za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

logotypy na stronę
Newsletter
Skip to content